איילים - תכנון פיננסי ופתרונות ביטוח | ביטוח סיעודי – מהר לפני שיהיה מאוחר
תכנון פיננסי, פתרונות ביטוח, מחזור משכנתאות, גמל והשתלמות, בקרת תיקיי השקעות, פנסיות ותגמולים, תיקיי השקעות, השקעות אלטרנטיביות, איילים, אייל כחלון, ביטוחים, פנסיות, פנסיה, תיק השקעות
15982
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15982,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

ביטוח סיעודי – מהר לפני שיהיה מאוחר

20 אפר ביטוח סיעודי – מהר לפני שיהיה מאוחר

אף פעם אין זה מוקדם מדי להצטייד בביטוח סיעודי. למעשה – ככל שתעשו זאת מוקדם יותר, כך תוכלו למצוא פרמיה זולה יותר

על-פי נתונים סטטיסטיים, אחד מתוך ארבעה אנשים מעל גיל 65 במדינת ישראל יקלע למצב סיעודי. למעשה, מאז שנת 1990 גדל שיעור הסיעודיים מקרב הקשישים במאות אחוזים, ועל-פי המכון ונתוני משרד הבריאות – חמישית מתוכם הם דמנטיים או חולי אלצהיימר. מרביתם, כ-70%, מאושפזים במוסדות גריאטריים.

לצד זאת, נתון נוסף מצביע על עלייה משמעותית בתוחלת החיים בישראל עקב חידושי הרפואה, אך לעומתה – איכות החיים אינה משתפרת. הרפואה המודרנית אמנם הביאה עמה פתרונות מדעיים שמתחו את גבולות הדמיון, והיא תורמת להארכת חיים ולהצלת חייהם של רבים, אולם האחריות על שמירת איכות החיים שלנו היא כולה בידינו.

כל אחד מאתנו יכול להפוך, בכל גיל, לחולה סיעודי. כדי להבטיח איכות חיים גבוהה והזדקנות בכבוד, אף פעם לא מוקדם מדי להצטייד בביטוח סיעודי. במסגרת ביטוח סיעודי, המבוטח משלם דמי ביטוח חודשיים, ובמקרה ובו הוא הופך לסיעודי – חברת הביטוח משלמת לו מדי חודש קצבה, הקבועה מראש בחוזה הביטוח.

פרמיה קבועה או משתנה?

ההגדרה המזכה אדם בקצבת ביטוח סיעודי היא אם הינו מוגבל בביצוע פעולות יומיומיות בסיסיות – לקום ולשבת, ללכת, לאכול ולשתות בכוחות עצמו, להתרחץ, להתלבש ולהתפשט ולשלוט על הסוגרים. אדם שהוכר כתשוש נפש או שאינו יכול לבצע בעצמו חלק מהותי מהפעולה באחדות מהפעולות היומיומיות שצוינו לעיל, מוגדר כאדם שמצבו סיעודי.

ברכישת ביטוח סיעודי ניתן לבחור בין פרמיה קבועה לבין פרמיה משתנה. גובה הפרמיה הקבועה נקבע לפי גיל תחילת הביטוח, על כן – ככל שגיל המבוטח צעיר יותר בעת חתימת חוזה הביטוח, כך ישלם פרמיה קבועה נמוכה יותר. אם גילך צעיר מאוד, הפרמיה המשתנה תהיה נמוכה הרבה יותר מהפרמיה הקבועה, אולם כל כמה שנים תעריפה עולה. לכן, ההמלצה באופן כללי היא לבחור דווקא תכנית עם פרמיה הקבועה, במיוחד אם גילכם צעיר מאוד. באופן טבעי, הסיכון לביטוח סיעודי בגיל צעיר נמוך הרבה יותר מאשר בגיל מבוגר. לכן, אם הנכם צעירים ובריאים – תוכלו לשלם פרמיה קבועה ונמוכה יחסית, שבחלוף השנים תצבור ערכי סילוק גבוהים ותספק לכם קצבה סיעודית נוחה יותר במקרה הצורך ולעיתים אפילו ללא תשלום!!!

מהו ערך סילוק בביטוח סיעודי?

אנשים רבים שוכחים לקחת בחשבון גורם חשוב מאוד בפוליסת הסיעוד – ערכי הסילוק, שהינם  ערכים כספיים אשר נגזרים מסכומי הביטוח ומובטחים לאחר מספר מוגדר של שנות תשלום, גם אם מפסיקים לשלם את הפרמיה. למשל, אם רכשתם פוליסה סיעודית עם פיצוי כספי מסוים לכל החיים, והפסקתם לשלם את הפרמיה לאחר 15 שנים, עדיין תקבלו קצבת ביטוח סיעודי ללא כל תשלום נוסף הנגזרת מערכי הסילוק.

ישנם אנשים שבוחרים לבטל את התשלום לפוליסה באופן יזום, שכן אם הם מפסיקים בגיל מבוגר יחסית – עדיין יהיו זכאים לפיצוי גבוה יחסית לכל החיים. חשוב לדעת שערכי הסילוק של חברות שונות הינם שונים ושההשוואה ביניהם משמעותית מאוד בהיבט זה, ומהותי להתייחס אליה בבחירת חברת הביטוח.

לא רק ביטוח פרטי

דמי הביטוח הסיעודי יכולים לנוע בין עשרות לאלפי שקלים בחודש, תלוי כאמור בסוג הפרמיה, בגילכם ובמצב הבריאותי בו הייתם כאשר רכשתם את הפוליסה. כך או כך – חשוב מאוד לבדוק מראש מהי הפרמיה החודשית והאם תשתנה בהמשך. חשוב מאוד לוודא שתוכלו לעמוד בתשלומים החודשיים של הפרמיה גם אחרי שתפסיקו לעבוד.

על-פי המדיניות בישראל, האחריות העיקרית על הטיפול באדם המוגדר כסיעודי, מוטלת על בני משפחתו, וטיפול לא רפואי באדם סיעודי אינו מסופק על-ידי קופות החולים. יחד עם זאת, ישנם שירותים שהמדינה וקופות החולים מחויבות לספק במסגרת חוק ביטוח הבריאות הממלכתי, והביטוח הסיעודי הפרטי איננו רשת הביטחון היחידה. משרד הבריאות, משרד הרווחה, המוסד לביטוח לאומי וקופות החולים מחויבות לספק סיוע חלקי לאחר בדיקת מצבו הרפואי והכלכלי של אדם שמצבו סיעודי.

No Comments

Post A Comment