איילים - תכנון פיננסי ופתרונות ביטוח | הקוד האתי של המתכנן הפיננסי
תכנון פיננסי, פתרונות ביטוח, מחזור משכנתאות, גמל והשתלמות, בקרת תיקיי השקעות, פנסיות ותגמולים, תיקיי השקעות, השקעות אלטרנטיביות, איילים, אייל כחלון, ביטוחים, פנסיות, פנסיה, תיק השקעות
15703
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15703,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

הקוד האתי של המתכנן הפיננסי

17 נוב הקוד האתי של המתכנן הפיננסי

יש שיגידו שהמתכנן הפיננסי הוא גלגול של סוכן הביטוח הממוצע, אך לא רק שעובדה זו לא נכונה, ההבדל הגדול ביותר הוא שהמתכנן הפיננסי רואה לנגד עיניו את האינטרסים של הלקוח בלבד ללא כל זיקה למוצר או חברת ביטוח/בית השקעות כזה או אחר , ובוחר ללקוח את מוצרי ההשקעות והביטוח שלו רק על פי התאמתם ללקוח ולא לפי עמלה כזו או אחרת שהוא מקבל מחברות אלו.

ארגון המתכננים הפיננסים הישראלי שהוא חבר בארגון המתכננים הפיננסים העולמי

ה-FPBS שם לנגד עיניו את טובת הלקוח בראש ובראשונה ודורש לפעול על פי הקוד האתי של המתכננים הפיננסים לרבות התנהגות אתית ומוסרית, לפעול ביושרה ובכנות ובשקיפות מלאה כיאה למתכנן פיננסי מוסמך CFP.

התנהלות זו שרואה את הלקוח במרכז , מביאה למצב בו הלקוח מקבל את השירות האובייקטיבי והנכון ביותר עבורו ללא כל התחשבות בתשלום אותו מקבל המתכנן הפיננסי מחברה כזו או אחרת שכן את שכרו גובה המתכנן הפיננסי ישירות מהלקוח ובשל כך הוא מחויב לפעול על מנת לתת ללקוח את המוצר המתאים ביותר עבורו!

  1. האינטרס של הלקוח בקדימות

האינטרסים של הלקוח יבואו תמיד לפני האינטרסים של המתכנן עצמו או של מי מטעמו כאשר שבכל מקום בו ישנם ניגוד אינטרסים כזה או אחר טובת הלקוח הינה בעדיפות עליונה.

  1. כנות ויושרה

המתכנן ייתן את השרות ללקוח מתוך כנות מלאה לגבי הפרטים הנדרשים ויושרה מקצועית ואישית. יושרה, משמעה לפעול בהגינות וכנות בכל נושא מקצועי. אנשי המקצוע בתחום התכנון הפיננסי זוכים למעמד של אמון עם הלקוחות שלהם והמקור הראשון לזכייה באמון זה, היא היושרה האישית. אין היושרה עומדת בסתירה להבדלים בחוות דעת מקצועיות בין מתכננים, אך יושר אישי לא יכול לחיות יחד עם ויתורים על ערכי מוסר או חוסר כנות.

  1. הגינות ושקיפות

על מנת לפעות במצב של אמון מלא בין הלקוח לבין המתכנן הפיננסי בצורה הוגנת ושקופה מתחייב המתכנן הפיננסי ראשית לפעול בשקיפות בכל הנוגע לתשלום שכרו ע"י הלקוח לרבות גביית שכר טרחה מהלקוח ולא מהמוצר.

המתכנן הפיננסי מתחייב להציף ניגודי אינטרסים קיימים בעבודתו עם הלקוח ולהיות שקוף בבחירת המוצרים וההשקעות ללקוח.

  1. מקצוענות וכשירות

על מנת לשאת בתואר היוקרתי מתכנן פיננסי מוסמך CFP על המתכנן להכשיר עצמו מידיי שנה ולעמוד במספר שעות מינימאלי של הכשרה שנתית ומפגשים מקצועיים על מנת שתהיה ברשותו את רמת היכולת לדעת בצורה הטובה והמקצועית ביותר את החוקים והתקנות ואת המוצרים השונים אותם הוא מתאים ללקוחותיו.

  1. סודיות

המתכנן מתחייב לסודיות מוחלטת ללקוח והגנה על כל המידע הפיננסי והאישי שבידיו, ומתחייב לעשות בו שימו שאך ורק לטובת הלקוח לצורך מתן השירות הטוב והמקצו8עי ביותר עבור הלקוח ואין באפשרותו לעשות במידע הלקוח שימוש אחר! כל זאת על מנת לבטוח מערכת יחסים ואמון ברמה הגבוהה ביותר .

המאמר נכתב ע"י אייל כחלון מתכנן פיננסי מוסמך C.F.P ובעלים של איילים- תכנון פיננסי ופתרונות ביטוח
No Comments

Post A Comment