איילים - תכנון פיננסי ופתרונות ביטוח | מחזור חוב ומשכנתא
תכנון פיננסי, פתרונות ביטוח, מחזור משכנתאות, גמל והשתלמות, בקרת תיקיי השקעות, פנסיות ותגמולים, תיקיי השקעות, השקעות אלטרנטיביות, איילים, אייל כחלון, ביטוחים, פנסיות, פנסיה, תיק השקעות
15711
rtl,page-template-default,page,page-id-15711,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive
 

מחזור חוב ומשכנתא

בים הגזרות וההוצאות החודשיות, הופכת המשכנתא הקבועה להוצאה מורכבת. מה ששילמנו בקלות לפני חודשיים, יכול להפוך למעמסה בחודש הבא. רמת הריבית הנמוכה במשק, מסלולי המשכנתא השונים המגוון והתחרות בין הבנקים, כל אלה מייצרים חלון הזדמנויות לבעלי משכנתאות היכול לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים על ידי מחזור נכון של המשכנתא.

כשאנחנו בודקים את הכדאיות של מחזור המשכנתא, אנחנו בעצם משווים מה יהיו עלויות הריבית וההצמדה אם נמשיך לשלם את המשכנתא כמו שהיא, לעומת עלויות הריבית וההצמדה אם נמחזר אותה ועל כן על כל בעל משכנתא לבדוק את עצמו ולוודא שלקח את המשכנתא הטובה ביותר עבורו.

לבנק, כנותן המשכנתא והמרוויח מתשלום הריבית לרוב אין אינטרס שתמחזרו את המשכנתא, ולכן האחריות לבדיקה מוטלת עליכם. תנאי הבסיס למשכנתא טובה הם התאמתה לתנאי השוק הנוכחיים ולצרכים וליכולות שלכם.

יש לבדוק האם הריבית ירדה מאז שלקחתם את המשכנתא. במידה וכן, תנאי השוק, כנראה, נוחים יותר כיום, ועליכם לבחון האם יהיה כלכלי למחזר את ההלוואה. יש לסייג את הקביעה שמכיוון שיש עמלות היוון, לא תמיד הכדאיות מוחלטת, ומשום כך יש לבחון זאת  ע"י המתכננים הפיננסים של "איילים".

איך מתבצע המחזור?

בשלב הראשון יש להוציא דו"ח יתרות לסילוק מהבנק. דוח זה הוא תעודת הזהות של המשכנתא, בו מפורטת כל האינפורמציה הדרושה מתוך הדוח עלינו להוציא את הנתונים הבאים: יתרת קרן לתשלום, יתרת הצמדה, ריבית נוכחית, האם ההלוואה צמודה או לא, באיזה לוח סילוקין היא מסולקת והתקופה שנותרה מרגע הוצאת הדוח ועד סיום המשכנתא. כאשר ננתח את הנתונים ע"י מחשבון משכנתא , השוואה בין הבנקאים השונים וטכנולוגיות מתקדמות נראה כמה נשלם עליה כפי שהיא, עד סופה. את העלות הזו משווים לעלות המשכנתא על פי התמהיל האופטימאלי שמותאם לתנאי השוק וליכולות שלכם.

לאחר שבדקנו אם משתלם לכם כלכלית למחזר את ההלוואה, יש לפנות לבנק ממנו לקחתם את המשכנתא ולבקש הצעה לריביות על התמהיל הנבחר. במקביל, יש לפנות לבנק אחר ולבקש הצעה לריביות על אותו התמהיל. ברגע שהחלטתם עם איזה בנק להמשיך, תקבלו ממנו הוראות מפורשות על מנת לסיים את התהליך בקלות וביעילות.

עלויות המחזור

חוץ מעלויות היוון וסילוק משכנתא שישנן בחלק ממסלולי החוב והמשכנתא,

בחלק מהמקרים קיימות עלויות הכוללות שמאי, פתיחת תיק, נוטריון, אגרות טאבו ועוד. ויש לקחת אותן בחשבון וכשנערכים הכלכלית למחזור.

לסיכום…

לאחר בדיקת כדאיות למחזור משכנתא יש לבצע בדיקות כדאיות מקיפות וניתוח מקיף על מנת לבחון את כדאיות המחזור הן מבחינת התאמת ההחזר החודשי ליכולות המשפחה והן בהתאם לעלויות הכרוכות במחזור עצמו, ועל כן מוטלת עלינו החובה להשתמש במתכנן הפיננסי על מנת לבצע צעד כה משמעותי זה, אל תשכחו שמשכנתא הינה ההתחייבות הגבוהה ביותר לטווח הזמן הארוך ביותר אותה אנו נוטלים על עצמנו ויש להתייחס אליה בהתאם!

 

אייל כחלון